تقدیر از دکتر مسعود ریاضی در نخستین جشنواره ایده‌های برتر اشتغالزا و کارآفرینی

تقدیر از دکتر مسعود ریاضی در

نخستین جشنواره ایده‌های برتر اشتغالزا و کارآفرینی

اختتامیه اولین جشنواره ایده‌های برتر اشتغالزا و کارآفرینی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این وزارتخانه برگزار شد.

 

در این مراسم که با حضور برگزیدگان این جشنواره همراه بود از دکتر مسعود ریاضی، عضو هیئت علمی بخش مهندسی نفت دانشگاه شیراز و صاحب ایده برتر «تولید غشاء سرامیکی متخلخل نیمه تراوا»، به عنوان برگزیده ملی این جشنواره تقدیر شد.
نخستین جشنواره ایده‌های برتر اشتغالزا و کارآفرینی از ۲۰ دی ماه تا ۱۰ بهمن ماه امسال پذیرای ۴۶۵۵ ایده اشتغالزا و کارآفرین از سراسر کشور بود و در نهایت و پس از انجام چند مرحله ارزیابی و داوری ملی، ۱۵ ایده را به عنوان ایده‌های برتر برگزید.

برترین ایده‌ها بر اساس نوآورانه بودن، میزان امکان پذیری اجرای ایده‌ها، تاثیر بر اشتغال کشور و تعداد اشتغال ایجادی، پایدار بودن اشتغال و نیاز به منابع مالی کمتر برای اجرای آن ایده، مورد ارزیابی قرار گرفتند.
به گفته ی دکتر ریاضی، “غشاء سرامیکی متخلخل نیمه تراوا” از جمله مهم ترین و پر استفاده ترین قطعات اندازه گیری نیروی موئینگی در صنایع کشور می‌باشد و در حال حاضر تحت تحریم‌های ناعادلانه علیه کشور قرار دارد.
این ایده توسط تیمی از رشته های مختلف مهندسی مواد، شیمی آلی، مهندسی شیمی، مهندسی نفت، مهندسی صنایع و مدیریت در حال برنامه ریزی برای اجرا می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید