رویداد ها

رویداد های مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز

مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز یکی از زیر مجموعه های معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز در سال ۱۳۹۶ با ادغام دفاتر کارآفرینی و مالکیت فکری به همراه مرکز شتابدهی شروع به فعالیت نمود .این مرکز به منظور ارتقاء فرهنگ کارآفرینی و نوآوری و حمایت، ارائه خدمات و تسهیلات، و مشاوره در راستای ایجاد زیرساخت های کسب و کارهای دانش بنیان در دانشگاه شیراز راه اندازی شد.

این مرکز به طور پیوسته رویدادهایی مخاطب محور و در برای ترویج فرهنگ نوآوری و کارآفرینی با حضور اساتید مطرح کشوری برگزار می کند.

از جمله کارگاه های برگزار شده در سال ۱۴۰۰ تا کنون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مجموعه رویدادهای نسل نو، این رویداد ها با رویکرد مهارت آموزی، نوآوری و کارآفرینی در حوزه علوم انسانی درحال برگزاری مجموعه رویدادهایی مانند:
  • مدرسه رسانه، این مجموعه رویداد با تاکید بر اصول ایده پردازی در رسانه در مدت ۱۸ ساعت آموزش در راستای مهارت افزایی مخاطبان برگزار می شود.
  • دوره اصول و مبانی کسب وکار استارتاپی، رویداد های این دوره به اصول کسب و کار های استارتاپی می پردازد.

در ادامه این رویداد ها، دوره ها و کارگاه های تخصصی جدیدی برای افزایش مهارت آموزی در حوزه کسب وکار های رشته علوم انسانی طراحی و برگزار خواهد شد.

  • رویداد شروع ناب، دوره اعتبار سنجی (شروع ناب) با حمایت مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز، صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر بهمن و پارک علم و فناوری فارس و شتابدهنده تهران سایت برگزار می شود و به فناوران کمک می کند تا طی فرآیندی علمی و عملی، انطباق محصول خود با نیاز بازار را سنجیده و برنامه‌ریزی‌های بعدی برای توسعه تیم و کسب و کار صورت گیرد.
  • مدرسه های کسب و کار تابستانه، دو دوره از مدرسه تابستانه کسب و کار در تابستان ۱۴۰۰ برگزار می شود؛ این رویدار از پرمخاطب ترین و پربازده ترین رویدادهای مرکز نوآوری است که برای آشنایی تازه ورودان حوزه کسب و کار با الفبای کارآفرینی و سازماندهی برنامه های کارآموزی دانشجویان دانشگاه شیراز در دوران کرونا است. هر دوره از این مجموعه رویداد در به مدت ۱۴ روز و ۲۰ ساعت به دانشجویان ارائه شد.
  • شبکه داوران تخصصی ، مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز در راستای توسعه ارتباطات تخصصی درون و برون دانشگاهی، دوره های آموزشی مهارت افزایی اعضای شبکه داوران تخصصی را برگزار می نماید. هدف از گسترش این شبکه استفاده از دانش اعضای هیات علمی جهت داوری اختراعات داخلی و بین المللی، پروژه های پژوهشی- اجرایی و طرحهای کاربردی داخل و خارج از دانشگاه است. این رویداد ها برای اعضای هیات علمی علاقه مند کلیه دانشگاههای استان، برگزار می شود و میتوانند به عنوان داور با شبکه داوران تخصصی همکاری نموده و از مزایای مادی و معنوی آن بهره مند گردند.

واحد رویداد ها و ارتباطات مرکز نوآوری در ادامه با برنامه ریزی هایی برای دانشجویان ورودی جدید آشنایی آنها با مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز و ایجاد انگیزه نوآوری و کارآفرینی رویداد هایی را نیز برگزار می کند.

همچنین این واحد به تمامی واحد ها و سازمان های دانشگاهی و برون دانشگاهی در برگزاری رویداد ها خدمات ارائه می دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید