رویداد نوآوری اجتماعی؛ بررسی مصادیق جهانی

مرکز نوآوری تخصصی علوم انسانی دانشگاه شیراز برگزار می کند:

سلسله رویدادهای نوآوری اجتماعی

 

رویداد اول:

نوآوری اجتماعی؛ بررسی مصادیق جهانی

 

 

سخنران: شوان صدر قاضی

دکتری مدیریت نوآوری از هلند
مشاور بین المللی نوآوری اجتماعی

 

دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴ لغایت ۱۵:۳۰

 

لینک شرکت در وبینار:

https://www.skyroom.online/ch/shirazuiec/hs

 

در رویداد اول، چه خبر است؟

این روزها زیاد از نوآوری اجتماعی صحبت می‌شود. ولی واقعا نوآوری اجتماعی چیست؟ چه ماهیتی دارد؟ چگونه انجام می‌شود و چه چیزی آن را متمایز می‌کند؟
در این جلسه با ذکر چند مثال بین‌المللی، به روشن کردن مفهوم نوآوری اجتماعی می‌پردازیم.


به نظر شما کدامیک از مسائل اجتماعی را می توان با نوآوری اجتماعی حل کرد؟ درباره این پرسش در این رویداد بیشتر گفت و گو خواهیم کرد.

 

معرفی سخنران رویداد:

دکتر شوان صدر قاضی، پژوهشگر تحقیقات اقتصادی-اجتماعی است. زمینه اصلی پژوهش او در سال های اخیر، بر مدیریت نو آوری در زمینه طراحی و مدیریت کسب و کارهای مختلف برای مناطق محروم و همچنین بازارهای نوظهور متمرکز بوده و اخیراً برای انجام تحقیقات میدانی، مدّتی را در چین و هند گذرانده تا با پروژه های ابتکاری کسب وکار در مناطق کم درآمد آنجا از نزدیک آشنا شود.

شوان صدرقاضی به عنوان مشاور و پژوهشگر مدعو با موسسات مختلفی در ژاپن، چین، آلمان، تبت، سوئد و اسپانیا همکاری داشته است و در زمینه‌ی نوآوری، توسعه‌ی مناطق کم‌برخوردار و فقرزدایی تجربیات بسزایی دارد. وی همچنین به عنوان عضو هسته پژوهشی کمیسیون «کسب وکارهای عام المنفعه» در برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP)، مسئول بخش خاورمیانه و شمال آفریقا بوده است. او متولد مهاباد و دانش آموخته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهان است. دوره کارشناسی ارشد مدیریت را با گرایش «مدیریت نوآوری» در دانشگاه چالمرز سوئد گذرانده و سپس دوره دکترای خود را در دانشگاه سازمان در شهر «ماستریخت» هلند در رشته مدیریت و با گرایش «مدیریت نوآوری»، دریافت کرده است.

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید